DZIEŃ BABCI I DZIADZIA


Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, zarówno dla dziadków jak i dla wnuków, to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W ten dzień wszystkie dzieci składają swoim dziadkom najgorętsze życzenia. Święto to od wielu lat celebrowane jest w naszym przedszkolu. W tym roku Dzień Babci i Dziadka  wypadł 21 stycznia 2019 r. Na uroczystość, ku naszej radości przybyła liczna publiczność. Szanowni goście zostali ciepło przywitani przez  dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Św. Jana Pawła II  w Zarzeczu Łukowskim Panią Jolantę Osiak, po czym z ogromnym przejęciem
i zaangażowaniem dzieci zaprezentowały swój "dorobek artystyczny", przepięknie wykonując układy taneczne, recytując wiersze i śpiewając piosenki, a dziadkowie
z dumą, radością oraz wzruszeniem  przypatrywali się występom swoich wnucząt. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile  z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego dzieci w dowód pamięci i miłości wręczyły swoim ukochanym babciom
 i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.
Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia
 i wszelkiej pomyślności w życiu.


„Mamo, Tato  jestem przedszkolakiem”
czyli pasowanie na przedszkolaka


Dzień 23 listopada 2018r. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-4 letnich z Przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Św. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystości brali udział rodzice 3-4 letnich "Bystrzaków” oraz Pani Dyrektor Jolanta Osiak.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Osiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, książeczkę od starszaków oraz mały słodki upominek.
Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Wycieczka do Białegostoku – 11.10.2018r.
Pierwszym punktem wycieczki był Białostocki Teatr Lalek. Obejrzeliśmy tam spektakl pt. „Teatr cieni Ofelii”, który opowiadał o życiu i śmierci. Mogliśmy także zwiedzić piwnicę lalek, gdzie na wystawie są lalki, które już nie pracują w teatrze. Najstarsza z nich miała ponad 40 lat.
Następnie pojechaliśmy do Fikolandu – sali zabaw, gdzie uczniowie mogli spożytkować swą energię na gry i zabawy oraz kupić sobie coś do jedzenia.
Kolejną atrakcją podczas naszej wycieczki była papugarnia. Karmiliśmy papugi, które do nas przylatywały  i siadały nam na ramionach i głowach. Papugi robiły dużo hałasu, ale bardzo cieszyły się z odwiedzin dzieci. Każdy mógł sobie kupić pamiątkę z tego miejsca.
Na końcu naszej wycieczki odwiedziliśmy Mc Donald. Po posiłku z wesołymi buziami wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy szczęśliwie do domu.