Z okazji święta kolejarza, 26 listopada dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im .św. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim odwiedził pan Zbigniew Strzyżewski  pracownik  Kolei Mazowieckich.
Pan Zbigniew przybliżył dzieciom tajniki zawodu kolejarza, pokazał mundur  oraz akcesoria związane z  jego  pracą. Opowiadał o swojej pracy oraz  odpowiadała  szczegółowo i  wyczerpująco  na zadawane przez dzieci pytania. W ciekawy sposób omówił zasady bezpieczeństwa obowiązujące na dworcu oraz w pociągach, podczas jazdy. Zwrócił uwagę na przejazdy kolejowe, ciągłe szkolenia i podnoszenie kwalifikacji. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem upominków,  które  ufundowały  Koleje Mazowieckie. Spotkanie z panem Zbigniewem Strzyżewskim było wyjątkową przygodą i nowym doświadczeniem dla naszych młodszych i starszych uczniów.