„Mamo, Tato  jestem przedszkolakiem”
czyli pasowanie na przedszkolaka


Dzień 23 listopada 2018r. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-4 letnich z Przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Św. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystości brali udział rodzice 3-4 letnich "Bystrzaków” oraz Pani Dyrektor Jolanta Osiak.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Osiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, książeczkę od starszaków oraz mały słodki upominek.
Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!