WYCIECZKA W GÓRY STOŁOWE I DO  ADERSPACH W CZECHACH


W dniach 23-25 czerwca 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami wzięła udział w szkolnej wycieczce w Sudety. Zwiedzaliśmy pogranicze polsko-czeskie i Skalne Miasto w Aderspach.
Pierwszego dnia zobaczyliśmy Stare Miasto we Wrocławiu, Kopalnię Złota w Złotym Stoku i Twierdzę Srebrna Góra.
Kolejny dzień przyniósł wizytę w niesamowitym miejscu – Kaplicy Czaszek w Czermnej – miejscu budzącym refleksję i wielki dystans do przemijania. Spacerkiem przeszliśmy po centrum Kudowy i parku zdrojowym. Następnie udaliśmy się w Góry Stołowe, przeszliśmy szlakiem Błędnych Skał i wspięliśmy  się na Szczeliniec. Po zejściu ze szlaku mieliśmy trochę czasu na odpoczynek i kupienie pamiątek, po czym pojechaliśmy do Wambierzyc i zwiedziliśmy piękne Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej.
 Ostatniego dnia udaliśmy się do Skalnego Miasta w Adrspach, które stanowiło punkt kulminacyjny naszej wyprawy. Odbyliśmy wspólny spacer przez urokliwe miejsca i fantastyczny, kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Otaczające nas formy skalne tworzone przez wieki przez naturę, miały co prawda własne nazwy, ale przy odrobinie wyobraźni każdy zauważył w nich jeszcze coś innego. Ciekawą atrakcją był rejs łodzią po jeziorze na terenie Adrpaskich Skał z miłym i obdarzonym niezwykłym poczuciem humoru kapitanem, który zabawiał nas swymi historyjkami.
Podróż przepełniona była dobrym humorem, świetną muzyką, niesamowitą atmosferą oraz niezapomnianą zabawą.
Organizatorami wycieczki były  panie; p. Anna Szmulik, p. Monika Komsta i p. Marta Goławska.