,,Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej’’.

 

Jasełka  i  wigilia  ogólnoszkolna  w Zespole  Szkolno - Przedszkolnym    im. św. Jana Pawła II  w Zarzeczu Łukowskim


Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  im. św. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim to również jedna wielka rodzina.  Dlatego dziś  21 grudnia 2018 r. w naszej szkole można było zobaczyć wystawione przez uczniów Jasełka Betlejemskie i  spotkać  się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka.  W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem młodzi artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło; Heroda i jego  żony, aniołów spieszących do szopki, pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra aktorska oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.
 Na zakończenie głos zabrali; Dyrektor Szkoły – pani Jolanta Osiak Wójt Gminy Łuków - pan Mariusz Osiak oraz Prezes Stowarzyszenia  Oaza Oświaty - pan Sławomir Zarzycki, którzy  przekazali  uczestnikom spotkania życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia.Wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez rodziców.
Dyrektor Szkoły   składa serdeczne podziękowania; uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udzieloną pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.