^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Nie pal przy mnie proszę

Nasza szkoła  w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do realizacji programu edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Program ten miał charakter profilaktyczny i był realizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Na zajęciach edukacyjnych drugoklasiści poznali główną bohaterkę programu „Nie pal przy mnie proszę” wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Uczniowie układali obrazki z elementów, rozwiązywali krzyżówki, opowiadali historyjki obrazkowe, kolorowali szablony wiewiórki, przygotowywali prace plastyczne i plakaty.

Podsumowaniem programu było przygotowanie przez drugoklasistów przedstawienia dla rodziców pt,, Mamo, Tato nie pal przy mnie, proszę!”, w którym poruszona została tematyka antytytoniowa.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.