^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Śniadanie daje moc

Śniadanie Daje Moc

Trzecioklasiści dołączyli do VI edycji edukacyjnego programu Śniadanie Daje Moc, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnosi świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.

W tym roku program Śniadanie Daje Moc po raz pierwszy opierało się na „Misjach Śniadaniowych”. Bohaterami misji byli mali agenci – Tola i Maks, którzy wspólnie z uczniami klasy III uczyli kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.

Na początku każdy uczeń otrzymał kartę Kosmicznych Agentów, na której przylepiając naklejki, zaznaczał postęp w na drodze do stania się kosmicznym agentem. Podczas realizacji misji śniadaniowych trzecioklasiści m. in. uczyli się określać optymalny okres pomiędzy posiłkami, poznali zasadę zrównoważonego obiadu (½ warzywa; ¼ mięso lub produkty mleczne; ¼ węglowodany), utrwalili czynność dokładnego mycia rąk według instrukcji.

Finał „Misji Śniadaniowych”, odbył się 8 listopada. W tym dniu dzieci wspólnie przygotowały zdrowe śniadanie. Oczywiście śniadaniowe potrawy były wykonane z produktów niezbędnych w prawidłowej diecie dziecka. Aż przyjemnie było patrzeć jak dzieci z apetytem pałaszują kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

W przygotowaniu zdrowego śniadania pomagała nam p. Ania, mama Kamila, której BARDZO DZIĘKUJEMY za pomoc.

Pamiętajmy- Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia!!!

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.