^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Pokazy naukowe w Lublinie

Pokazy naukowe w Lublinie


Grupa uczniów naszej szkoły wraz z kolegami z Gimnazjum w Strzyżewie i ze szkoły w Aleksandrowie uczestniczyła 14 września w pokazach naukowych z fizyki i chemii na Uniwersytecie  Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Tematyka pokazów z chemii była następująca: Kolorowa chemia, Ciekawa ale niebezpieczna, Ogień bez zapałek, Wystrzałowa chemia. Pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali efektowne doświadczenia i eksperymenty z takich zagadnień fizyki jak: elektrostatyka, radioaktywność, akustyka i mechanika.
 Dzięki pokazom z fizyki i chemii,  które pracownicy naukowi prezentują profesjonalnie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i chemii oraz ich powiązania z techniką, medycyną, życiem codziennym i przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacji.
Młodzież miała również okazję uczestniczyć w warsztatach przyrodniczych w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Przewodnik wprowadził uczniów w fascynujący świat roślin w sposób ciekawy, przyjemny i zrozumiały. Uczniowie doświadczyli przyrody w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.