^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wycieczka do Łukowa

Wycieczka do Łukowa

17 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenie, uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Justyna Ksok wybrali się na wycieczkę do Łukowa. Na początku wszyscy udali się do Urzędu Pocztowego, aby tam kupić znaczki pocztowe. Dzieci dowiedziały się jak dostarczane są listy, co oprócz wysyłania listów i paczek możemy załatwić na poczcie. Na koniec naszego pobytu drugoklasiści wrzucili do skrzynki pocztowej kartki świąteczne, wykonane kilka dni wcześniej.

Kolejnym punktem wycieczki było zapalenie znicza i krótka modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II, który już wkrótce zostanie patronem naszej szkoły.

Następnie dzieci zwiedziły centrum Łukowa m . in. Plac Wolności i Solidarności, Dworzec PKS, Pomnik Powstańców Łukowian.

Drugoklasiści mieli również okazje odwiedzić Muzeum Regionalne. Zobaczyli wystawę rzeźb artystów mieszkających na terenie powiatu łukowskiego. Jednak najbardziej zaciekawiła dzieci kolejna wystawa- Sztuka Ludowa, na której obejrzeli przedmiotu i narzędzia wykorzystywane kilkadziesiąt lat temu.  

DZIĘKUJEMY pani M. Sójka, panu D. Zarzyckiemu i panu P. Zarzyckiego za zawiezienie i przywiezienie nas z wycieczki.

 

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.