^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player
Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gml_zarzecz/public_html/images/zabawienie
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zabawienie oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gml_zarzecz/public_html/images/andrzejki17
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów andrzejki17 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gml_zarzecz/public_html/images/pieczony
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów pieczony oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zabawienie
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/andrzejki17
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pieczony

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma  na  celu  inicjowanie  i  propagowanie  działań  na  rzecz  bezpiecznego dostępu  dzieci  i  młodzieży   do  zasobów  internetowych.  Organizatorem  wydarzenia       w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji. W tym roku  DBI obchodzono 6 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowano pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W  naszej  szkole  odbyły  się  zajęcia  edukacyjne poświęcone  bezpieczeństwu „dzieci w sieci”. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa w Internecie podczas zajęć wychowawczych i informatycznych. We wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia edukacyjne promujące właściwe zachowania oraz mówiące o konsekwencjach nieprzemyślanych działań. Ponadto pracowali nad utworzeniem szkolnego kodeksu zachowania w internecie. 20 lutego  odbyła się szkolna akademia, promująca bezpieczne korzystanie z Internetu,  podczas której uczniowie klasy VII zaprezentowali zagrożenia, które czyhają  na nierozsądnych  użytkowników  sieci oraz przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetu. W czasie tegorocznych obchodów DBI  zwróciliśmy uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, gdyż każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W ramach obchodów DBI ogłoszony został konkurs plastyczny na plakat pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wyniki poznamy podczas Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu realizowanego w ramach projektu „Cyfrowobezieczni”, w którym uczestniczy nasza szkoła.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO


„Mowa nasza, nasz język jest                            naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

                                             J. Iwaszkiewicz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM IM. ŚW. JANA PAWŁA II                                          

W ZARZECZU ŁUKOWSKIM


Dnia 21 lutego 2018 roku po raz pierwszy  w naszej szkole uczciliśmy  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Dlatego też nasi uczniowie uczestniczyli w potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością polskiej mowy. W tym dniu nie zabrakło ;deklamacji wierszy, rozwiązywania  pułapek ortograficznych, łamańców językowych i tropienia  błędów.  Uczniowie świetnie poradzili sobie z trudnościami i „haczykami" naszego języka.
Głównym celem dzisiejszego spotkania było kształtowanie świadomości językowej młodych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Przygotowaliśmy lekcję ojczystej mowy, pokazaliśmy uczniom, jak piękna jest nasza polszczyzna. Nad całością wydarzenia czuwała pani Anna Szmulik, nauczycielka języka polskiego.

 

Mikołajkowy Przegląd Piosenki Angielskiej

    Mikołajkowy Przegląd Piosenki Angielskiej
     Z okazji Mikołajek w naszej szkole odbył się przegląd piosenki angielskiej. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności językowe, wokalne oraz taneczne. Przedstawiciele klas I- VII zaśpiewali takie znane utwory świąteczne takie jak „I wish you a Merry Christmas”, „Jingle bells”, „Merry Christmas everyone”, „Last Christmas” oraz inne piosenki bożonarodzeniowe. Uczniowie klas IV, V i VII zaprezentowali także ciekawe układy taneczne do przebojów „Despacito” oraz „ Bang Bang”. Udział w przeglądzie wzięli również przedszkolaki, którzy zaśpiewali angielską piosenkę o kolorach oraz zatańczyli balet do utworu „With my foot I tap tap tap”. Każdy z uczestników pokazał się jak z najlepszej strony, o czym świadczyły wielkie brawa i owacje, którymi nagrodziła ich zgromadzona publiczność. Na koniec wszyscy zgromadzeni otrzymali słodki mikołajkowy upominek-pyszne cukierki.

 

Choinka 2018


CHOINKA  SZKOLNA

27 stycznia był dniem wyjątkowym dla naszych uczniów. W tym dniu odbyła się bowiem "Choinka szkolna". Od godziny 13.00  budynek naszej szkoły  zaczął  wypełniać się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Dzieci nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać, a na zmęczonych, głodnych i spragnionych uczestników czekał smaczny poczęstunek w postaci pizzy i innych przysmaków.
         Punktem kulminacyjnym  były występy naszych uczniów. Organizatorzy  na wzór znanego na całym świecie show, a od jakiegoś czasu popularnego także w Polsce, postanowili przeprowadzić podobny popis talentów w naszej szkole. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, gdyż  do udziału w popisach mogli zgłaszać się wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Pomysłowość uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Czegóż to nie można było zobaczyć i usłyszeć! Jak się okazało, wśród nas najwięcej było miłośników muzyki, którzy swoim wokalnym talentem zdobyli uznanie publiczności.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Tak wspaniały dzień w blasku kolorowych świateł i w tanecznym rytmie na długo pozostanie w pamięci. Dodatkowo ,,Choinka szkolna’’ od wielu lat łączy pokolenia i nikt nie wyobraża sobie, aby zabrakło jej w kalendarzu imprez szkolnych.

 

Wycieczka z okazji Mikołajek

              Wycieczka z okazji Mikołajek
    W dniu 12 grudnia 2017 r. z okazji Mikołajek uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Siedlec. Pierwszym miejscem, które odwiedzili było kino Helios, gdzie obejrzeli film pt.”Pierwsza gwiazdka”, który pokazał historię narodzin Jezusa z perspektywy małego, odważnego osiołka o imieniu Bo. Główny bohater przy wsparciu uroczej owcy Ruth, przyjaciela gołębia, oraz zabawnych wielbłądów pomagają Maryi i Józefowi dotrzeć do Betlejem. Nieświadomi, stają się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów. Po seansie uczniowie zjedli smaczny posiłek w restauracji Mc’Donald. Następnie dzieci z klas I i II odwiedzili salę zabaw Młynek, natomiast starsi uczniowie udali się do Parku Wodnego, gdzie doskonalili pływanie, nurkowali, grali w piłkę, zjeżdżali z dwupoziomowych zjeżdżalni, relaksowali się w jaccuzi, a niektórzy korzystali z kręgielni. Czas spędzony na wycieczce upłynął bardzo szybko i przyjemnie.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.