^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

wigilia2017


,,Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej’’.
                    Jasełka  i  wigilia  ogólnoszkolna.
Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  im. św. Jana Pawła II w Zarzeczu Łukowskim to również jedna wielka rodzina.  Dlatego, co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. W bieżącym roku szkolnym tym szczególnym dniem był 18 grudnia.
W części artystycznej uczniowie klas I- VII  zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem nasi artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło; Anny, Joachima, Heroda, żony Heroda, aniołów spieszących do szopki, pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra aktorska oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.
 Po Jasełkach pani Dyrektor Jolanta Osiak przekazała uczestnikom spotkania życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia.  Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez rodziców.

Dyrektor Szkoły   składa serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej wraz z rodzicami za udzieloną pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.