^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO


„Mowa nasza, nasz język jest                            naszym największym skarbem kulturalnym.
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

                                             J. Iwaszkiewicz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM IM. ŚW. JANA PAWŁA II                                          

W ZARZECZU ŁUKOWSKIM


Dnia 21 lutego 2018 roku po raz pierwszy  w naszej szkole uczciliśmy  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Dlatego też nasi uczniowie uczestniczyli w potyczkach i zabawach związanych z niezwykłością polskiej mowy. W tym dniu nie zabrakło ;deklamacji wierszy, rozwiązywania  pułapek ortograficznych, łamańców językowych i tropienia  błędów.  Uczniowie świetnie poradzili sobie z trudnościami i „haczykami" naszego języka.
Głównym celem dzisiejszego spotkania było kształtowanie świadomości językowej młodych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Przygotowaliśmy lekcję ojczystej mowy, pokazaliśmy uczniom, jak piękna jest nasza polszczyzna. Nad całością wydarzenia czuwała pani Anna Szmulik, nauczycielka języka polskiego.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.