^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w naszej szkole.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma  na  celu  inicjowanie  i  propagowanie  działań  na  rzecz  bezpiecznego dostępu  dzieci  i  młodzieży   do  zasobów  internetowych.  Organizatorem  wydarzenia       w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji. W tym roku  DBI obchodzono 6 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowano pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W  naszej  szkole  odbyły  się  zajęcia  edukacyjne poświęcone  bezpieczeństwu „dzieci w sieci”. Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa w Internecie podczas zajęć wychowawczych i informatycznych. We wszystkich klasach przeprowadzono zajęcia edukacyjne promujące właściwe zachowania oraz mówiące o konsekwencjach nieprzemyślanych działań. Ponadto pracowali nad utworzeniem szkolnego kodeksu zachowania w internecie. 20 lutego  odbyła się szkolna akademia, promująca bezpieczne korzystanie z Internetu,  podczas której uczniowie klasy VII zaprezentowali zagrożenia, które czyhają  na nierozsądnych  użytkowników  sieci oraz przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z zasobów internetu. W czasie tegorocznych obchodów DBI  zwróciliśmy uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, gdyż każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W ramach obchodów DBI ogłoszony został konkurs plastyczny na plakat pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wyniki poznamy podczas Szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu realizowanego w ramach projektu „Cyfrowobezieczni”, w którym uczestniczy nasza szkoła.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.