^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

DROGA KRZYŻOWA I APEL WIELKANOCNY

 

DROGA KRZYŻOWA I APEL WIELKANOCNY

 

Dnia 26 marca 2018r. nasi uczniowie  razem z nauczycielami i pracownikami po raz drugi w historii przygotowali inscenizowaną Drogę Krzyżową, którą przeszli po korytarzu szkolnym. Wyjątkowy nastrój nabożeństwa podkreślały  głębokie i  poruszające teksty rozważań, którym towarzyszyła  postać  patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II, ukazując różne momenty z życia Ojca Świętego. Postać naszego wielkiego Rodaka, dokonała w nas refleksji nad własnym życiem oraz umocniła  przekonanie, że zawsze należy ufać Bogu.  Młodzi  aktorzy przyjęli na siebie odpowiedzialność pokazania cierpienia, żalu i trudu drogi na symboliczną Golgotę. Z wielkim zaangażowaniem i skupieniem wcielili się w rolę Jezusa, Piłata, Maryi, Weroniki, Szymona oraz Żołnierzy. Wspólna modlitwa miała uzmysłowić obecnym wielkość ofiary, jaką poniósł za nas, grzesznych ludzi Jezus Chrystus.
W dalszej części  uczniowie kl. IV- VII przygotowywali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył słuchającym historię Świąt Wielkanocnych, w tym najważniejsze obrzędy i zwyczaje.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor- Jolanta Osiak, która złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz poczęstowała czekoladowymi jajeczkami. Następnie głos zabrał Pan Sławomir Zarzycki- prezes Stowarzyszenia Oaza Oświaty, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożył całej społeczności szkolnej  najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

 

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.