^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wycieczka na lotnisko

Dnia 16.05.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce, której głównym celem było zapoznanie uczniów z charakterystyką działania Portu Lotniczego w Świdniku.

O godz. 7.40 wyruszyliśmy busem do Lublina. Następnie spotkaliśmy przewodnika, z którym udaliśmy się na lotnisko. Przewodnik w fascynujący sposób opowiadał o historii, obsłudze lotniska i ciekawostkach związanych z latającymi maszynami. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda odprawa i co można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Zwiedziliśmy hale odlotów i przylotów oraz kaplicę znajdującą się na lotnisku. Widzieliśmy Wieżę Kontroli Lotów i pas startowy. Dzieci na własne oczy ujrzały samolot, którym być może w przyszłości polecą –życzymy im tego z całego serca. Wysłuchaliśmy informacji o odwołaniu rejsu w dwóch językach: polskim i angielskim. Kontrola osobista już nie jest nam obca, a zakup biletu lotniczego to dla nas „bułka z masłem”. Z głową pełną wiedzy i pustymi żołądkami zabraliśmy się za konsumpcję pączków, które zachwalał przewodni. Rzeczywiście były pyszne. Oczywiście był czas na zakup pamiątek i zrobienie wspólnej fotki.

Zwiedzanie lotniska było ciekawą lekcją i niezapomnianą przygodą. Może i w naszych uczniach drzemie zamiłowanie do lotnictwa, kto wie?

Kolejnym punktem wycieczki miała być wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Jednak ze względu na intensywne opady deszczu udaliśmy się do Multikina na bajkę pt: „Kaczki z gęsiej paczki”. Dla chętnych „zahaczyliśmy” o McDonalds. Ile było radości przy każdym kęsie hamburgera i łyku coca-coli?!

Tego dnia aura nam nie dopisała, ale dobre humory w 100%. Wycieczka zakończyła się o godz. 18.00 przyjazdem na plac szkolny.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.