^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzien czekolady

ŚWIĘTUJEMY "DZIEŃ CZEKOLADY"

Jedno z najsłodszych świąt w roku - Światowy Dzień Czekolady, obchodziliśmy
15 kwietnia w naszym przedszkolu. Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią powstawania czekolady, dowiedziały się z czego jest zrobiona, poznały różne rodzaje czekolad oraz ich smaki. Podstawowymi składnikami czekolady jest miazga kakaowa
i masło kakaowe. Wyjątek stanowi tu biała czekolada, której zaledwie około 1/3 stanowi masło kakaowe. Dzieci poznały wartości odżywcze czekolady, wysłuchały opowiadania
o czekoladowej złości Krzysia i zrozumiały, że spożywanie w dużych ilościach czekolady może szkodzić zdrowiu. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Przedszkolaki samodzielnie wykonały czekoladowe wafle a także pracę plastyczną ”Lody czekoladowe”
Wszystkie przedszkolaki bardzo polubiły te słodkie święto!!!

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.