^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fryzjer

Spotkanie z Paniami Fryzjerkami

29 kwietnia przedszkolaki gościły w naszym przedszkolu panie fryzjerki p. Elę i p. Tereskę. Obie panie przyniosły ze sobą ciekawe rzeczy, których używają podczas swojej pracy.
Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani Ela wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy.
Na stoliku pojawiły się prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, grzebienie, szczotki, lakier i pianka do włosów, wałki, przyrządy do malowania włosów, spineczki, gumeczki. Każdej rzeczy można było dotknąć. Mogliśmy również zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”! Wszystkie dziewczynki zostały uczesane w przecudne fryzury, a chłopcom umodelowano włosy za pomocy żelu. Panie również pokazały na żywo jak obcina się włosy. Każdy z naszych przedszkolaków od pań dostał prezent w postaci grzebienia. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszym gościom wręczając portrety z podobizną naszych gości. To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki  miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.
Bardzo dziękujemy Pani Eli i Pani Teresce za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera oraz za zaangażowanie!

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.