^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Kundelka

DZIEŃ KUNDELKA

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził
25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka nasze przedszkolaki przyniosły swoich pluszowych przyjaciół, zdjęcia swoich czworonożnych pupili i książki. Każdy zaprezentował swojego pieska, podczas pokazu pieski były bardzo posłuszne i prezentowały się z gracją.
Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem.
Pies to przecież nie zabawka! Nie można się nim pobawić i odstawić na półkę, gdy się znudzi, a tym bardziej wyrzucić za drzwi. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Dzieci „wyprowadzały” swoje pluszaki na spacer, karmiły je, bawiły się z nimi, tuliły je i odpoczywały na dywanie. Kiedy czworonogi odpoczęły znowu przyszedł czas na wyprowadzenie pieska na spacer i kolejne rytuały i tak minął nam dzień. Przedszkolaki wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.