^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Pokaz historyczny

POKAZ HISTORYCZNY

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pokazie historycznym pt. „ Sarmatyzm i Rzeczpospolita Szlachecka”. Dzięki żywej lekcji historii wszystkie dzieci miały niepowtarzalną okazję przenieść się do minionych wieków i poznać zwyczaje w nich panujące, a co odważniejsi doświadczyć ich również na własnej skórze. Odziani w stroje szlacheckie panowie przybliżyli zebranym szereg ciekawostek związanych ze stanem szlacheckim, ówczesną modą, obyczajowością, kulturą, batalistyką i życiem codziennym. Na zakończenie każdy mógł zasiąść na krześle inkwizytorskim, dać się zakuć w dyby, przekonać się, jak ciężkie były ówczesne miecz oraz obejrzeć pozostałą broń i narzędzia tortur.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.